Dekorace

Přísnější lockdown od pondělí

V pátek 26. 2. pozdě večer vyhlásila vláda nová opatření, která se školy přímo dotýkají. Od 1. 3. 2021 je na tři týdny zakázaná osobní přítomnost žáků ve škole, tentokrát nařízení platí i pro žáky 1. a 2. ročníku. Výuka ve všech ročnících bude v příštích týdnech probíhat distanční formou.

Ochranné prostředky od 25. 2. 2021

Podle rozhodnutí vlády musí mít děti od zítřka ve škole respirátory nebo chirurgické roušky. Bavlněná rouška už nestačí.

Zápis do 1. tříd

Formu zápisu do budoucích 1. tříd ovlivní aktuální epidemiologická situace.Pokud by v dubnu byla možná účast dětí a rodičů ve škole, proběhne zápis 9. a 10. dubna 2021. Při nepříznivé epidemiologické situaci bude zápis probíhat elektronickou formou, případně dodáním podkladů k přijetí do schránky školy v době od 1. dubna do 30. dubna 2021.

Umění na doma

Při online výuce jsme se s dětmi bavili o KOLÁŽI jako o výtvarné technice, při níchž se tvůrce úplně osvobodí od racionálního myšlení a pustí z uzdy svou kreativitu a fantazii. Výsledný obraz může být buď náhodný nebo naopak mít myšlenku a někam cílit.

Po jarních prázdninách zpátky k počítačům

Raději bychom se po jarních prázdninách všichni sešli v lavicích a naživo. Na to si ale ještě nějaký den počkáme...

Domácí pokusy s kvasnicemi

I v domácích podmínkách je možné zažít dobrodružství zkoumání přírody. V 6.C jsme při přírodopisu mluvili o jednobuněčných houbách - kvasinkách. Při kvašení cukrů uvolňují do svého okolí oxid uhličitý. Schválně, dokáže uvolněný plyn nafouknout balónek? A kolik cukru k tomu potřebuje? A jak se budou chovat kvasinky v lednici? A jak dlouho to bude trvat? Podívjete se do galerie, co 6.C vyzkoumala.

Karnevalové řádění prvňáčků nejen ve škole

Poslední den před jarními prázdninami jsme si chtěli užít trochu jinak. Masopustní týden jsme zakončili karnevalem nejen ve třídě, ale i dováděním na bobech a jiných sněhových dopravních prostředcích.

Jak jsme se učili psát uvozovky a zájmeno mě x mně

Proč se nepobavit u tak nezáživné látky jako je skloňování osobních zájmen, přímé řeči a psaní uvozovek. Více slov není třeba, koukněte na fotky z akcí naší třídy.

Dvojčata ze 4.C

Velká radost z prvního vysvědčení

Na čtvrtek 28.ledna se prvňáčci těšili už od pondělí. S napětím očekávali, čím se bude hemžit jejich úplně 1.vysvědčení ve škole. Čísla znají už do desítky, ale doufali pouze v samé jedničky.

Slovní hodnocení nebo známky?

V médiích se v souvislosti s ukončením prvního pololetí rozpoutala diskuse, jak by školy měly hodnotit žáky. V naší škole jsme zůstali u klasifikace známkou, doplněnou ústním nebo písemným slovním hodnocením přístupu žáků k distanční výuce s doporučeními, jak do dalšího pololetí svůj přístup zlepšit nebo s pochvalou, že tak jak to je, je ideální. Pouze v případě, že žáci neprospěli, byla nedostatečná na vysvědčení vždy okomentována na zadní straně vysvědčení.

Často kladené otázky k elektronické klasifikaci

Co nejčastěji řešíme s dětmi a rodiči ohledně elektronické ŽK?

Top six holiday destinations

Travel inspiration for English speakers :)

Robinsoni z 5.A

Život je plný nečekaných událostí a zdaleka ne všechny jsou příjemné.  V zátěžové situaci musí člověk nějakým způsobem reagovat. Toho, že jsme se ocitli během nedobrovolné distanční výuky na „ostrově" jako Robinson, jsme využili, abychom si dokázali, že vše zlé je zároveň pro něco dobré. Potvrdili jsme si, že člověk je schopen zvládnout vše rozumem a vůlí.

Dobrodružství se zvířaty

Dnes se děti prvních a druhých ročníků zúčastnily kulturní akce "Dobrodružství se zvířaty". Byla to poutavá obrazová přednáška pana Adama Lelka, zakladatele projektu Planeta Země 3000.

Pololetní vysvědčení

Současná epidemická situace a opatření Ministerstva zdravotnictví nám neumožňují osobně předat výpisy vysvědčení žákům 3.-9. tříd. Hodnocení za 1. pololetí bude 28. ledna 2021 zpřístupněno ve webové aplikaci Bakaláři, přístupové údaje obdrží zákonní zástupci od třídních učitelů. Výpisy vysvědčení budou žákům předány po obnovení prezenční výuky.

Doma není nuda!

Škola v letošním školním roce začala pro 4.C krásně - po pár dnech ve škole odjezd na školu v přírodě, pak každý den ve škole s kamarády, jenže... Nastaly karantény, distanční výuka, jsme stále doma, doma, doma... Ale doma není NUDA!!!

Bobování a jiné zimní radovánky

V rámci vládních opatření nemůžeme chodit na tělocvik cvičit do sportovní haly, což nás velmi mrzí a moc nám to chybí. Naštěstí zimní počasí zatím přeje pohybu venku na sněhu a tak toho pravidelně využíváme. A opravdu to není nuda!

Klub Rádia Junior

V neděli 10. ledna byli zástupci historického kroužku pozváni do živého vysílání Klubu Rádia Junior, aby posluchačům představili svoji práci. Žáci hovořili o období normalizace a popisovali, co zajímavého během svého bádání zjistili.

Lyžařské kurzy a zimní škola v přírodě

Bohužel, situace je taková, že to zatím nejde. Nechceme být ale úplní pesimisté, takže pokud se v době, kdy bude na horách ještě sníh, dostane Česko do 1. stupně PES, tak pojedme.