Dekorace

Aktuality

Výtvarka je zábava i v parku

Výtvarka je zábava i v parku

Při pěkném počasí druháčci nechtěli sedět při výtvarném tvoření ve škole, tudíž jsme vyrazili kousek za školu a pustili se do umělecké tvorby trochu jinak.

Programy školních příměstských táborů

Programy školních příměstských táborů

Vážení rodiče, v přílohách najdete programy jednotlivých běhů příměstských táborů. Pokud není napsáno jinak, sraz všech účastníků je před školou v 7:30 hod.,rozchod v 15:30 hod.

Co se událo u prvňáčků za poslední týden

Co se událo u prvňáčků za poslední týden

A nezažili jsme toho opravdu málo. Ve středu 9.6.jsme vyrazili na náš úplně 1. školní výlet do Zoo Dvůr Králové nad Labem. Všechny zvířecí obyvatele jsme měli pilně nastudovány, tudíž pro nás nebyl problém poznat jakýkoliv druh. Po důsledném sečtení hlasů se dětem nejvíce líbil pan gepard s manželkou, v těsném závěsu ho ale stíhala paní želva.

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá

....a mají hladkou srst. 

Přijeli za námi papoušci

Přijeli za námi papoušci

Na středu 21.4. jsme se těšili nejen my,ale i ostatní třídy 1.stupně, protože k nám zavítala vzácná návštěva. Několik pestrobarevných papoušků, na které jsme si mohli nejen sáhnout, ale přistáli nám i na hlavu, pobavily nás jejich kotrmelce, točení na kolotoči, ale i jejich pokus o pár slov.

Posíláme Vám sváteční vzkaz....

Posíláme Vám sváteční vzkaz....

Karnevalové řádění prvňáčků nejen ve škole

Karnevalové řádění prvňáčků nejen ve škole

Poslední den před jarními prázdninami jsme si chtěli užít trochu jinak. Masopustní týden jsme zakončili karnevalem nejen ve třídě, ale i dováděním na bobech a jiných sněhových dopravních prostředcích.

Není kostra jako kostra

Není kostra jako kostra

V hodinách prvouky děti velice zaujala výuka o kostře lidského těla. Hned druhý den je tedy navštívil pan Kostlivec, a to hned ve velkém a malém podání.

Velká radost z prvního vysvědčení

Velká radost z prvního vysvědčení

Na čtvrtek 28.ledna se prvňáčci těšili už od pondělí. S napětím očekávali, čím se bude hemžit jejich úplně 1.vysvědčení ve škole. Čísla znají už do desítky, ale doufali pouze v samé jedničky.

Na výpravě za dobrodružstvím

Na výpravě za dobrodružstvím

Už dlouho jsme nezažili žádnou pořádnou výpravu, a tak jsme dnes konečně odcestovali s panem novinářem Adamem Lelkem za zvířátky.

Sněhové a výtvarné radovánky v lednu

Sněhové a výtvarné radovánky v lednu

Našim prvňáčkům z béčka šla výtvarka hned od začátku. Jejich umělecká veledíla zdobí nejen naši třídu. Tentokrát jsme náš fotokoutek umístili i na chodbu. Když půjdete kolem, určitě se stavte. Náš fotografický aparát je Vám k dispozici a můžete si tak udělat pár vydařených snímečků s našimi obrázky. Hnedle tak budete krásná princezna, či si nasadíte pěkného kulíška.

Čekání na Ježíška

Poslední den ve škole v tomto kalendářním  roce byl asi jeden z nejhezčích nejen pro prvňáčky. Děti z 1.B měly plné ruce práce celé páteční dopoledne. Po krátkém procvičení čtení a počítání jsme se vrhli na náš velkolepý kulturní program- vystoupení nejen našich malých hudebníků, ale i např.recitátorů.  Poté přišlo na řadu vyzkoušení několika tradičních vánočních zvyků, se kterými jsme se v týdnu seznámili v prvouce- rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček, svázání všech strávníků vánočních pochutin  okolo  stolu a házení střevícem. 

Vánoční koleda pro zvířátka

Ani zvířátka v lese nesmí přijít na Vánoce o své dárky. Kluci a holky z 1.B jim nejen donesli fajn sváču v podobě mrkviček, kaštanů, chlebíků a obilovin, ale i postavili prima příbytky pro vánoční koledu.

Čertovské palačinkování

Den před svátkem sv. Mikuláše jsme se rozhodli, že si zpříjemníme páteční den nejen čertovským počítáním a čtením, ale i výrobou našich vlastních palačinek. Jací jsme kuchaříci, můžete posoudit dle přiložených fotografií.