Dekorace

Aktuality

Fyzika 7.BC - Mechanické vlastnosti kapalin

Fyzika 7.BC - Mechanické vlastnosti kapalin

Vejce ponořené do vody klesá ke dnu. Jak ho donutit, aby se vznášelo nebo dokonce plavalo na hladině?  Odpověď je jednoduchá. Musíme zvětšit hustotu sladké vody. Uděláme to tak, že do ni přidáme sůl.

Za zvířaty do Národního muzea

Za zvířaty do Národního muzea

Od září sedmáci poznávali a zkoumali v přírodopisu obratlovce. V úterý 22.3. završili tuto dlouhou zajímavou kapitolu návštěvou nové přírodopvědné expozice Národního muzea v Praze. V části Zázraky evoluce hledali zajímavé, obrovské, malinkaté, barevné i maskované živočichy. Došlo i na nakouknutí do historického tunelu, mineralogických sbírek nebo potkání s mamutem. 

Tajemství ptačího peří a vajec

Tajemství ptačího peří a vajec

Laboratorní a praktické badatelské práce jsou vždy atraktivní součást výuky přírodopisu. Podívejte se do galerie na to, jak si sedmáci užívali praktické zkoumání ptačího peří a slepičích vajec. A co je nejvíc překvapilo? V protokolech se dozvíme, že peří je pod mikroskopem chlupaté, krásně zbarvené, složitě uspořádané, krásně vzorované, udrží kapku vody a nenamočí se. Vejce má pod lupou zajímavé puntíky, pod skořápkou papírovou vrstvu a na žloutku slizká poutka, po nakapání octa šumí. V závěru protokolů si výzkumníci pochválili dobrou spolupráci s ostatními, dělení práce ve skupinách a domluvu. Velké díky patří ovšem Adamovi a Michalovi, kteří pro účely laborky věnovali domácí vejce. 

Fishbook

Fishbook

Představte si, kdyby měly facebook ryby.  Co by si tam asi psaly,  nad čím by se radovaly?  Co měly včera k večeři? Kam plavou, když se zešeří? Fotí si svůj potěr a jikry? Co nakupují za mimikry? Sedmáci při přírodopise zkusili rybám jejich fishbookové profily vytvořit. Byla to dřina i zábava. V galerii si můžete některé výtvory prohlédnout. Další fishbooky jsou k vidění i na chodbách školy. Přejeme dobrou zábavu i poučení.      

Za hmyzem do Oucmanic

Za hmyzem do Oucmanic

Ve středu 2. června vyrazily třídy 6.B a 6.C na přírodovědnou exkurzi do ekocentra v Oucmanicích. Strávili jsme den poznáváním a pozorováním včel, vodního hmyzu a dalších obyvatel jezírka. Po obědě na ohni nás čekala vskutku letní procházka zpět do Chocně. 

upravený rozvrh od února

rozvrh s novými skupinami matematiky

Domácí pokusy s kvasnicemi

Domácí pokusy s kvasnicemi

I v domácích podmínkách je možné zažít dobrodružství zkoumání přírody. V 6.C jsme při přírodopisu mluvili o jednobuněčných houbách - kvasinkách. Při kvašení cukrů uvolňují do svého okolí oxid uhličitý. Schválně, dokáže uvolněný plyn nafouknout balónek? A kolik cukru k tomu potřebuje? A jak se budou chovat kvasinky v lednici? A jak dlouho to bude trvat? Podívjete se do galerie, co 6.C vyzkoumala. 

Skupiny matematiky

rozpis skupin matematiky na online výuku od 1.2.

Často kladené otázky k elektronické klasifikaci

Často kladené otázky k elektronické klasifikaci

Co nejčastěji řešíme s dětmi a rodiči ohledně elektronické ŽK? 

Zakončení pololetí

rodičovská a třídnická online schůzka v posledním lednovém týdnu

Adventní šifrovačka

Výsledky adventní šifrovací hry pro celou třídu