Dekorace

Aktuality

9. B - znovu na raftech

9. B - znovu na raftech

Ve dnech 4.6. - 6.6. jsme si společně užívali na Tiché Orlici, Divoké Orlici a Orlici. Z ohlasů žáků:  Užili jsme si každý den, někdy jsme pádlovali jako o život a někdy se na raftu váleli. Ať už jsme byli ve větvích plných hmyzu nebo uprostřed řeky vyhřívajíce se na sluníčku, vždy jsme se smáli a užívali si krásný výlet. Hodně jsme si to užili, nejvíc mě bavilo nacházení starých rybářských montáží na stromech a potom chytání ryb v řece. Nemám co vytknout. Byl to nezapomenutelný zážitek plný pádlování, opalování na raftu, projíždění nádhernou přírodou s lidmi, které mám ráda a kteří mi budou moc chybět.  

9.ABC - výběrová exkurze z fyziky + informatiky: Automatické mlýny Pardubice

9.ABC - výběrová exkurze z fyziky + informatiky: Automatické mlýny Pardubice

Monumentální mlýnskou budovu na břehu Chrudimky v centru Pardubic navrhl architekt Gočár roku 1909 pro podnikatele bratry Winternitzovy. V roce 1924 byl komplex rozšířen o obilné silo. Automatické mlýny fungovaly nepřetržitě více než 100 let, a to do roku 2013.Od roku 2016 prochází mlýnský brownfield díky iniciativě Mariany a Lukáše Smetanových a jejich rodinné Nadace Automatické mlýny, proměnou na moderní kulturně-vzdělávací centrum.

9. BC - Exkurze: Židovské muzeum v Praze

9. BC - Exkurze: Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze je jedním z nejstarších a kontinuálně existujících židovských muzeí na světě. Spravuje rozsáhlou sbírku judaik a bohatý knižní a archivní fond. Většina exponátů pochází z majetku židovských obcí a rodin, které byly vyvražděny během holokaustu.

9. B - FLY ZONE PARK v Hradci Králové

9. B - FLY ZONE PARK v Hradci Králové

Ve čtvrtek 21.12. jsme si předvánoční čas zpříjemnili ve Fly Zone Park. Jedná se o zábavní cetrum, ve kterém najdeme horolezecké stěny, trampolínovou arénu s basketbalovými koši, olympijskou trampolínu a Twister. Moc nás to bavilo. Moc jsme si to užili.

9. B  - Finanční gramotnost

9. B - Finanční gramotnost

Ještě před vánočními svátky v úterý 19.12. nás navštívil pan Ing. Miloslav Skala, MBA s Kurzem přežití ve světě financí.

Angličtina v Tandemu

Angličtina v Tandemu

Již druhým rokem se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili studentských projektů, které organizuje jazyková škola Tandem v Praze.

Agyslingua 2023

Agyslingua 2023

Anglické gymnázium Pardubice i v tomto školním roce pořádá soutěž Agyslingua, které se žáci naší školy účastnili loni a příležitost mají i letos. Systém přihlašování je ovšem jiný.

8. B  - Těšíme se do devítky!!!

8. B - Těšíme se do devítky!!!

Přejeme všem krásné prázdniny!

8. B - Sjezd Orlice na raftech

8. B - Sjezd Orlice na raftech

Tento školní výlet byla pecka! Moc nás to bavilo, moc jsme se nasmáli, moc jsme si to užili!!!

8. B - Vojenské muzeum Králíky + Pěchotní srub U Cihelny

8. B - Vojenské muzeum Králíky + Pěchotní srub U Cihelny

V úterý 6.6. jsme vlakem vyrazili do Králík.  Nejprve jsme navštívili pěchotní srub U Cihelny. V něm je dnes umístěno muzeum Československého opevnění. V minometní místnosti je stálá expozice o životě a tragické smrti četaře Arnošta Hrada s bronzovou bustou. Spáchal zde sebevraždu, jelikož se nechtěl vzdát německým vojskům.  Poté jsme se přesunuli do Vojenského muzea. Ve zrekonstruované hale jsme viděli ukázky pěchotních zbraní, polních a protiletadlových děl, pěchotní a dělostřelecké munice a výstroje vojáků. Navštěva zakončila jízda ve vojenské Tatře. Bylo to super! 

8. B - Úřad práce v Ústí nad Orlicí

8. B - Úřad práce v Ústí nad Orlicí

V úterý 30.5.2023 jsme společně navštívili Úřad práce. Úřad práce České republiky je správní úřad podřízený Ministerstvu práce a sociálních věcí, jehož hlavní činností je poskytování informací z oblasti pracovního trhu nejen v České republice, ale i v Evropské unii.  

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

Exkurze 8.B - Národní divadlo v Praze

V úterý 23.5. nastal dlouho očekávaný den, kdy jsme zase společně vyrazili do Prahy. Tentokrát za kulturou. Paní učitelka Brandýská nám sehnala lístky na divadelní hru bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových - Maryša. Hezky jsme se ustrojili a těšili se na zážitky z divadla. Herecké obsazení bylo přímo excelentní: Lízal - Vladimír Javorský, Lízalka - Taťjána Medvecká, Maryša - Pavla Beretová, Vávra - David Prachař, Francek - Matyáš Řezníček, Strouhalka - Martina Preissová.

8. BC - Exkurze: Národní technické muzeum Praha

8. BC - Exkurze: Národní technické muzeum Praha

NTM je největší muzeum v ČR, které se specializuje na sbírky technického charakteru. Muzeum bylo založeno v roce 1908. V současnosti představuje své sbírky ve 21 expozicích.

Návštěva předvánoční Prahy

Návštěva předvánoční Prahy

Ve středu jsme měli naplánovanou návštěvu muzikálu Betlém hledá Superstar v divadle na Fidlovačce a pak už jen vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Začátkem týdne ale řady 8.A rychle prořídly díky virové epidemii, tak jsme byli moc rádi, že nás doplnili žáci 8.B.

Angličtina v Praze

Angličtina v Praze

Ve čtvrtek 3.11. se skupina žáků osmého a devátého ročníku zúčastnila výběrové anglické exkurze v Praze.

Zoo Praha

Zoo Praha

20.9. se žáci osmých tříd vypravili do pražské zoo. 

6. B - Školní výlet: Maštale

6. B - Školní výlet: Maštale

Po skončení protiepidemických opatření můžeme sednout před školou do autobusu a užít si výlet v krásné přírodě.  Autobus necháme na parkovišti v Boru u Skutče a pěšky vyrazíme do Zderazi. 

Za hmyzem do Oucmanic

Za hmyzem do Oucmanic

Ve středu 2. června vyrazily třídy 6.B a 6.C na přírodovědnou exkurzi do ekocentra v Oucmanicích. Strávili jsme den poznáváním a pozorováním včel, vodního hmyzu a dalších obyvatel jezírka. Po obědě na ohni nás čekala vskutku letní procházka zpět do Chocně.