Krajské finále McDonald's Cupu v Pardubicích

V pondělí 9. 5. 2022 se mladší fotbalisté umístili na krásném 2. místě v krajském finále.

Ohlédnutí za vernisáží výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

V úterý 3. 5. se v Orlickém muzeu uskutečnila vernisáž výstavy Pověsti z Chocně a okolí, kterou doprovázeli žáci a učitelé hudebního oboru ZUŠ.  Po úvodním slovu, které přednesli krajský radní pro školství Josef Kozel, starosta města Ing. Jan Ropek a paní ředitelka PhDr. Zdena Müllerová, jsme zahráli divadelní hru Koš na mostě, která měla velký úspěch.

Orlické muzeum obklopené pověstmi

V úterý 10.5. navštívila třída 4.A Orlické muzeum a interaktivní program Pověsti z Chocně a okolí. Provázeli nás samotní autoři tohoto zajímavého školního projektu - žáci z našeho 2. stupně. Akce střídala akci a připravené aktivity se dětem moooc líbily. Nejvíce zaujal fotokoutek. Zde se mohli žáci přestrojit do veselých kostýmů, které se objevily v hraných pověstech. Nechyběly ani komiksové bubliny s příznačnými texty. Všichni si to náramně užili! Pokud se chcete i vy pobavit, prohlédněte si naše vydařené fotografie.

Školní sportovní soutěže v plném proudu!

Naše škola nechyběla ani na okresním kole 53. ročníku atletické soutěže školních družstev (Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou 2022).

Plavání v Mýtě

Zdokonalovací plavecký výcvik v Aquasport ve Vysokém Mýtě si děti z 5.B a 5.C velmi užívají. Před létem a prázdninami si zopakují plavecké styly. I děti z Ukrajiny se poprvé seznamují s plaveckým výcvikem a stávají se z nich pomalu plavci.  V bazéně je prostě prima!

Pověsti v pohybu

Děti z 5.C se v úterý ráno vydaly na výstavu do muzea. Studenti z historického semináře si pro ně připravili besedu o pověstech z Chocně a okolí s divadelním představením. Děti si vyzkoušely dobové kostýmy, postavily si hrad z kostek, poskládaly puzzle, vymalovaly si omalovánky... Mnozí si pověsti s omalovánkami už zakoupili a společně je čteme v hodinách vlastivědy.  Historii zdar!

Sport nás baví - Beeballový turnaj

4.5. a 5.5. se žáčci z celého 1. stupně zúčastnili turnaje v Beeballu. Probíhal na baseballovém hřišti a zúčastnilo se ho velké množství týmů: z naší školy, ze ZŠ Choceňského a ZŠ Javornického z Vysokého Mýta. Žáci byli rozděleni do kategorií: 1. a 2. ročníky, 3. a 4. ročníky a 5. ročníky. Počasí nám docela přálo, děti mají spoustu sportovních zážitků a měly možnost se setkat s kamarády z jiných škol. Vítězná družstva byla opravdu výborná, ale troufám si napsat, že zvítězili všichni! Sportu zdar!

A spanilá jízda našich fotbalistů pokračuje

Oba týmy postupují do krajského kola v Pardubicích!

Sváťova olympiáda pro budoucí prvňáčky

Ve čvrtek 5.5. proběhla na naší škole poslední z akcí ,,jarního seriálu" pro předškoláčky a jejich rodiče. Společně jsme se setkali při návštěvě školek v prvních třídách, Škole nanečisto, na zápisu do 1. tříd a dnes na Sváťově olympiádě. Deštivé počasí dětem ani dospělým náladu nezkazilo, akce proběhla v prostorách školy a ve sportovní hale.

Ještě k Paříži

Prvních 43 míst bylo obsazeno během 24 hodin. V této chvíli máme 69 přihlášek a vypadá to, že bez problémů naplníme dva autobusy. Nejsme schopní odjet oba zájezdy v červnu, ale rozdělili bychom to, první autobus, ve kterém by museli jet všichni deváťáci, by jel v původně plánovaném termínu od 14. do 18.6.2022 a druhý by jel hned na začátku září, od 6. do 10.9.2022. Oba měsíce jsou pro poznávací zájezd ideální.

Australia

Ve dnech 3. a 4.5. naši školu navštívil pan Kocůrek s přednáškou o Austrálii.

Florbal nás baví!

Myšlenku nahradit dětem meziškolní turnaje, které byly v minulém roce rušeny, jsme zrealizovali prostřednictvím školní florbalové ligy. Plánem bylo strávit tři florbalová odpoledne po školním vyučování.

Sváťova olympiáda pro šikovné předškoláčky

Ve čtvrtek 5.5. v 15:00-17:00 hodin proběhne v naší základní škole Sváťova olympiáda pro předškoláčky. Moooc se na Vás těšíme. Vezměte s sebou rodiče nebo prarodiče a užijte si odpoledne plné zábavy, sportu a dobré nálady!! Přijďte ve sportovním oblečení. Olympiáda bude probíhat na školní zahradě a ve sportovní hale (lezení). Pokud bude nepříznivé počasí, nevadí, akce proběhne ve škole. Sportu zdar!!

Za sběr do aquaparku!

Sportovní den 2. stupně

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 si chlapci a dívky šestých až devátých tříd zasportovali na stadionu Na Parapleti. Nečekal na ně atletický čtyřboj (pětiboj) jako v září, ale tentokrát jsme si pro ně připravili deset disciplín, ve kterých museli prokázat svou rychlost, obratnost, sílu, ohebnost a hbitost.

Zájezd do Paříže

Před Velikonocemi žáci 2. stupně sepsali petici na podporu své touhy po cestování. Zájezd do Londýna jsme museli stornovat, protože k návštěvě Velké Británie je stále potřeba očkování, jinak je nařízená 10denní karanténa. Dětem jsem slíbila, že se pokusím zorganizovat narychlo zahraniční zájezd ještě pro tento školní rok.

Pozvánka na vernisáž výstavy "Pověsti z Chocně a okolí"

Již dvanáctým rokem na naší škole ZŠ Svatopluka Čecha působí historický kroužek. Ve školním roce 2021/22 se nás sešlo celkem dvanáct a byli jsme rozděleni do pěti skupin. Letošní téma bylo Pověsti z Chocně a okolí a po skoro roce usilovné práce se blíží vernisáž, která se bude konat v Orlickém muzeu v úterý 3. 5. 2022. Celá výstava potrvá až do 30. 5. 2022.

Moc gratulujeme!

Ve středu 27.4. se Nella Šmerdová z 8.B zúčastnila krajského kola soutěže v angličtině v Pardubicích ... a umístila se na krásném pátém místě. Je to veliký úspěch a Nelle moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Jen tak dál!

Malba portrétu napříč generací

Žáci 8.,9. a 2. třídy dostali v hodinách VV stejný úkol-malbu portrétu temperovými barvami. Lišila se pouze velikost formátu čtvrtky. Jak se jim to povedlo, se můžete přesvědčit v této "online výstavě".

Okrskové kolo - minifotbal žáků 6. - 7. tříd

Ve středu 27. dubna 2022 jsme se zúčastnili okrskového kola v minifotbalu v kategorii III. ( žáci 6. - 7. tříd), které se konalo v Chocni.