Dekorace

Aktuality

Betlémy z celého světa

Betlémy z celého světa

V letošním roce si připomínáme významné výročí - 800 let od postavení prvního betléma.

Program v Domově pro seniory

Program v Domově pro seniory

Ve středu 13. 12. se vydala 5. A zazpívat a zahrát předvánoční program do Domova pro seniory.

Bádáme všemi smysly

Bádáme všemi smysly

Co zvládnu poznat hmatem poslepu? Jak vypadá chuťová mapa mého jazyka? Kolik potravin poznám po čichu? Jak vidí kůň, když má oči po stranách hlavy? Mám citlivější kůži na dlani nebo na uchu? Deváťáci už to vědí. Mohli si to vyzkoušet při hravé laboratorní práci z přírodopisu.

Perníčky jedou do Neumarktu

Perníčky jedou do Neumarktu

S předvánočním časem se naplno rozjíždí naše nové partnerství se školou v německém městě Neumarkt. Na cestě přes hranice je balíček plný překvapení, voňavého koření a pozdravů. Deváťáci a osmáci v tomto týdnu napekli, nazdobili a zabalili hromadu nádherných perníčků. Navíc vyplnili své krátké seznamovací dotazníky a teď čekají, kdo jim během Vánoc z Německa odepíše.

Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Florbal chlapci - 1. místo v okrese

Další florbalový turnaj, další první místo. Chlapci z šestých a sedmých tříd navázali na své starší spolužáky a i oni postoupili do krajského kola. Ani tentokráte neokusili hořkost porážky.   

7.C v Praze

7.C v Praze

Ve středu 13.12.2023 jsme letos podruhé a už naposledy navštívili hlavní město Prahu. Již po příjezdu na nás dýchla vánoční atmosféra.

Putování do Betléma

Putování do Betléma

Zimní zámek Potštejn navštívily děti z 2.C a 3.C, aby se vydaly na dobrodružnou cestu do Betléma.

Z Brandýsa vezeme další postup

Z Brandýsa vezeme další postup

Ve čtvrtek 7.12.2023 jsme vyrazili do Brandýsa nad Orlicí změřit florbalové síly s nejlepšími školami v okrese. Dařilo se nám více než dobře a po několikaleté odmlce si parta okolo kapitána Patrika Držmíška zahraje krajské finále.

Florbal chlapci - 1. místo v okrsku

Florbal chlapci - 1. místo v okrsku

Další florbalový úspěch pro naši školu vybojovali chlapci z šestých a sedmých tříd. A to úspěch rovnou největší, v okrskovém kole nenašli přemožitele a umístili se na prvním místě.

Mikulášský den v 1. třídách

Mikulášský den v 1. třídách

5. prosince dopoledne přišel na návštěvu do 1.A, 1.B i 1.C Mikuláš s čerty a anděly. Pochválil děti za svědomitou školní práci a pěkné chování, přinesl jim sladkosti a hlavně dopisy, ve kterých jim psal, že mohou začít psát perem. A to bylo pro školáčky něco! Jako poděkování děti zazpívaly pěkné písničky a přednesly Mikulášovi básničky. Dopoledne zakončily velkou ,,bobovačkou" na kopečkách nedaleko školy. Mikuláši, tak zase za rok!

Florbal dívky - 1. místo v okrese

Florbal dívky - 1. místo v okrese

Děvčata opět předvedla skvělou týmovou hru a přivezla jasné vítězství z okresního kola florbalu v Brandýse nad Orlicí.  

Výlet do minulosti

Výlet do minulosti

V pondělí 4.12. ráno se za mrazivého počasí vydaly všechny děti z prvních tříd do skanzenu v Krňovicích. Čekala na nás vánoční atmosféra, adventní výzdoba chalup z 19.a 20. století, paní průvodkyně vyprávěla o dřívějších dobách a děti se zaujetím poslouchaly. Navštívili jsme společně starý mlýn a dřevěnou chaloupku a dozvěděli jsme se, jak se tehdy, za doby babiček a prababiček, žilo. V dílně si děti vyrobily nádhernou ozdobu na vánoční stromeček z korálků. Všem se hvězdička moc povedla. Že by už někdo zaslechl zvonění zvonečku?.... 

Florbal dívky - 1. místo v okrsku

Florbal dívky - 1. místo v okrsku

Minulý týden se dařilo chlapcům a dnes 1.12. zvítězila i děvčata 8. a 9. tříd v okrskovém kole florbalu v Jablonném nad Orlicí. 

Máme rádi Česko.

Máme rádi Česko.

A to nejen v televizi , ale i ve vlastivědě. Nyní nám můžete pokládat záludné otázky, tajenky nebo kvízy z českých hor a řek....

Pekař peče housky, uždibuje kousky...

Pekař peče housky, uždibuje kousky...

V úterý 28.11. se žáčci z 1. tříd zúčastnili exkurze v pekařství U LIFKŮ. Průvodcem na cestě za výrobou chleba a pečiva byl pan Lifka. Seznámil děti s druhy obilí a místem v pekárně, kde skladují opravdu velké množství mouky. 

Vůně vánoční

Vůně vánoční

Vyjádření školní jídelny ke stávce

Vyjádření školní jídelny ke stávce

Vážení rodiče, oznamuji Vám, že se jídelna stávky 27. 11. 2023 nezúčastní. Přestože se ke stávce nepřipojíme, podpoříme ji a její důvody vnímáme jako relevantní. Změny, které připravuje ministerstvo školství negativně ovlivní i chod naší jídelny. 

Stávka 27. 11. 2023

Stávka 27. 11. 2023

V případě, že stávka vyhlášená Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství na pondělí 27. listopadu 2023 nebude odvolána, tak se naše škola připojí ke stávce a budova školy i budova školní družiny zůstanou zavřené. K tomuto rozhodnutí nás vede situace s financováním školství. Naším společným zájmem je, aby děti získaly kvalitní vzdělání a aby si ze školních let  odnesly co nejvíce užitečných znalostí a dovedností, se kterými se v životě dobře uplatní. V zájmu naší společnosti by proto mělo být, abychom dětem vytvořili ty nejlepší podmínky pro vzdělávání a připravili jim  i sobě perspektivní  budoucnost.

Florbalové okrskové vítězství ve Vysokém Mýtě

Florbalové okrskové vítězství ve Vysokém Mýtě

V úterý 21.11. se konalo okrskové kolo ve florbalu pro IV. kategorii chlapců. Naši reprezentanti z 8. a 9. tříd byli jako každoročně natěšeni dlouho dopředu.

Volnočasové oblečení ve školním e-shopu

Volnočasové oblečení ve školním e-shopu

Po roce se opět otevřel e-shop s volnočasovým oblečením s logem školy, které si v předminulém školním roce vybrali sami žáci. Děti rostou, do školy přišli noví žáci nebo si někdo možná nestihl v minulých školních letech objednat „školní“ tričko, mikinu, kraťasy, tepláky nebo batoh.