Dekorace

Aktuality

Návštěva výstavy v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Návštěva výstavy v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě

Žáci z historického kroužku navštívili výstavu v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě nazvanou Bejvávalo dobře aneb Jak se co dělávalo. Jak už název napovídá, žáci se seznámili s různými řemesly našich předků. Mohli si vyzkoušet výrobu šindele, lněné látky, zjistili, jak fungoval tkalcovský stav, jak probíhala práce na polích. Výstava byla velice pěkně připravená a děkujeme paní Krátké za poučnou prohlídku.

ČEPS CUP – krajské finále

ČEPS CUP – krajské finále

Ve čtvrtek 2.2.2023 jsme se s chlapci ze 4. a 5. ročníků zúčastnili krajského finálového turnaje, kam jsme se v listopadu kvalifikovali vítězstvím v České Třebové.

Hurá do školy! Předškoláčci, těšíme se na vás!

Hurá do školy! Předškoláčci, těšíme se na vás!

Vážení rodiče a milí předškoláčci, srdečně Vás zveme na návštěvu naší školy. Přijďte, ptejte se, nechte vyzkoušet vaše děti ,,opravdové školní aktivity". Těšíme se na vás!

Youtuber Kovy

Youtuber Kovy

Díky dlouhodobé spolupráci s Českou spořitelnou a.s. se naši žáci těší na besedu s youtuberem Karlem „Kovy“ Kovářem. Kovy nás navštíví v úterý 7. února a o dvouhodinovou besedu s Kovym je velký zájem. V některých třídách se účastníci losují, v jiných píší motivační dopisy nebo zjišťují zajímavosti z jeho života a práce  a vymýšlejí originální témata a otázky, kterými chtějí „potrápit“ Kovyho:-) Obrázky z akce najdete tady.  

Volby nanečisto v 5.C

Volby nanečisto v 5.C

Ve čtvrtek 26.1. si děti z 5.C vyzkoušely účast ve volbách se vším, co k tomu patří. Nejprve jsme si v rámci hodiny vlastivědy řekli a vysvětlili některé pojmy jako například demokracie, demokratické volby, volební právo, ale třeba i vyzkoušeli umění a schopnost přijmout názor druhých. Proběhla také diskuze k tomuto tématu.  Ustanovili jsme volební komisi, všichni dostali volební lístky, obálky, prokazovali se svojí ISIC kartou. Možná většina z nás dospělých ani netušíme, co všechno děti před takovou události jako jsou volby vnímají, vědí a jaké názory na dění kolem této akce mají. 

Výroba vlastního diáře

Výroba vlastního diáře

Během výtvarné výchovy si žáci 9.A zkusili vyrobit vlastní diář - osobní prostor na psaní poznámek i snů. Vznikl tak kousek užitého umění na celý rok 2023 včetně vlastních návrhů stran a obálek. 

Den dvojčat

Den dvojčat

V rámci projektu Hrdá škola proběhl ve čtvrtek 19. ledna 2023 Den dvojčat. Kamarádi se mezi sebou domluvili a přišli ve stejném oblečení, se stejnými účesy nebo alespoň ve stejných ponožkách:-)

School match 2023

School match 2023

Naši žáci měli možnost zúčastnit se tradiční úžasné sportovní akce School match v Pardubicích. Děti, které navštěvují v naší škole florbalový kroužek, se ve středu 18.1. vydaly do Pardubic na superligový zápas určený pro žáky základních a středních škol.

5.ABC a Street Dance

5.ABC a Street Dance

https://www.angelsdance.cz/hradec-kralove/

6.D v aquacentru

6.D v aquacentru

Na předposlední školní den v roce 2022 si žáci ze 6.D jednohlasně vybrali výlet do aquacentra v Pardubicích.

Vánoční Praha 7.A a 6.B

Vánoční Praha 7.A a 6.B

Konečně jsme se dočkali a ve středu 21.12. 2022 jsme se rozjeli do Prahy.

Dobrý skutek na Vánoce

Dobrý skutek na Vánoce

Ve středu 21.12. žáci 3.B a vybrané žačky z 5.A navštívili Domov seniorů v Chocni s vystoupením Macha a Šebestové a následným vánočním programem pro milé ,,babičky, dědečky" a kolektiv zaměstnanců.

Poslední předvánoční sníh?

Poslední předvánoční sníh?

Tři dny před Vánoci žáci 1.C spolu se žáky z 2.C ještě vyrazili dovádět na sněhu i s ním. Vzali jsme boby, pekáče i další ,,vozidla" a pořádně se projeli. Smíšené skupinky z obou tříd vytvořily dílo ze sněhu, které barevně dotvořily. Nakonec jsme se po zaslouženém ohřátí a svačině dali ještě do společné práce ve škole. Zjistili jsme, jaké Vánoce mají v jiných zemích. Jsme rádi za společný den!

Vyšla hvězda nad Betlémem

Vyšla hvězda nad Betlémem

V úterý 20.12. navštívili žáci 5.A a 5.C Hradec Králové a divadlo Drak.

Spaní ve středověku

Spaní ve středověku

V pondělí 12.12. 2022 se 7.A vrátila večer do školy,

Návštěva předvánoční Prahy

Návštěva předvánoční Prahy

Ve středu jsme měli naplánovanou návštěvu muzikálu Betlém hledá Superstar v divadle na Fidlovačce a pak už jen vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. Začátkem týdne ale řady 8.A rychle prořídly díky virové epidemii, tak jsme byli moc rádi, že nás doplnili žáci 8.B.

Mladý chemik

Mladý chemik

Hledá se nejlepší Mladý chemik v České republice

Agyslingua 2022

Agyslingua 2022

Dne 14.12. se tři naši žáci zúčastnili soutěže v anglickém jazyce - Agyslingua.

Sněhové obrázky

Sněhové obrázky

Radost ze sněhové nadílky byla tento týden převeliká nejen u malých dětí, ale i na druhém stupni. Sněhem se dá totiž zabavit nejen při koulování a bobování, ale i vymýšlením a následným malováním obrázků na kmeny stromů.

Recepty v praxi

Recepty v praxi

V pondělí odpoledne děti z 5.C. předvedly v kuchyňce školy své kuchařské dovednosti.. Po výuce slohu v češtině a sepsaném vlastním receptu se vařilo a peklo o sto šest. Pizza, špagety s hovězím masem, ukrajinské lívance, těstoviny s rajskou omáčkou nebo plněný slaný štrúdl... Menu jako v restauraci! A jak to dopadlo? Výborně!  Prý celá škola voněla!!!